Qlik - přehledný a interaktivní vizualizační nástroj

Qlik ve zkratce

Založena v roce 1993 v Lundu

Okolo 40 tisíc spokojených zákazníků

Z více než 100 zemí světa

Světový lídr na trhu datové analytiky

O společnosti Qlik

Qlik je lídrem na trhu vizuální analytiky. Qlik platforma poskytuje intuitivní řešení, založené na samoobslužné vizualizaci dat, přehledných a graficky upravených dashboardech, uživatelských a vestavěných reportech. Společnostem všech velikostí, ve všech odvětvích a zeměpisných oblastech nabízí Qlik řešení pro vizualizaci informací a následně provádění kvalifikovanějších rozhodnutí.
qlik logo_180x120

V současné době se portfolio Qliku skládá z šesti hlavních produktů a služeb:

    • Qlik Sense  – nejnovější platforma pro vizualizaci datového analytického řešení.
    • Qlik Analytics Platform – určené pro vývojáře k tvorbě vlastních a vložených datových aplikací.
    • QlikView – starší platforma pro vizualizaci datového analytického řešení.
    • QlikView NPrinting – pro společné analýzy a reporting.
    • Qlik DataMarket – data jako služba (DaaS)

Produkty a řešení Qlik pohání patentovaná technologie druhé generace QIX engine (www.qlik.com/products/why-qlik-is-different).

Kvalitní podpora díky široké partnerské síti

Zkušenosti Qliku jsou podpořeny širokou partnerskou sítí po celém světě. Ta zahrnuje přední systémové integrátory a business consulting partnery, poskytovatele řešení, autorizované školící partnery a prodejce.
Bits2B je od ledna 2016 autorizovaným partnerem společnosti Qlik!

Propracovaný systém partnerů je dále rozšířen o Qlik komunitu (community.qlik.com). Jedná se o aktivní skupinu více než 100 tisíc uživatelů, která slouží ke sdílení nápadů a znalostí. Začátkem roku 2015 byla komunita rozšířena o tzv. Qlik Branch (branch.qlik.com), jenž zajišťuje spolupracující pracovní prostředí s otevřenou výměnou zdrojů a zároveň poskytuje zákazníkům, fanouškům, vývojářům a partnerům přístup k API z Qlik Sense pro lepší a snažší integraci s technologiemi a aplikacemi třetích stran.

Stabilní lídr v celosvětově uznávané studii

Gartner je přední světovou společností se zaměřením na výzkumy a poradenství v oblasti IT. V každoroční studii Magic Quadrant hodnotí poskytovatele služeb z hlediska kvality, metod postupů, účinnosti, efektivnosti a dalších ukazatelů.

Qlik se již po šesté umístil mezi třemi nejlepšími! (viz graf)

gartner
mvs_cb
“Qlik Sense je nástroj, který díky své pokročilé patentované in-memory architektuře umožňuje rychle získat pohled na souvislosti ve vašich datech. Uživatelská přívětivost v kombinaci s jedinečnou rychlostí a názorným ovládáním zaručuje dosažitelnost odpovědí i na velmi komplexní otázky.”

MARTIN VESELÝ,  BITS2B – SENIOR CONSULTANT & INNOVATOR

Qlik Sense

Qlik Sense je klíčový produkt pro vizuální analytiku. Podporuje celou řadu grafů a jiných analytických pohledů a umožňuje je sdružovat do jednoduchých a přehledných dashboardů. Uživatelům různých typů a dovedností umožní získat výkonnou a flexibilní vizualizaci a zobrazit si ji na jakémkoliv zařízení, ať už se jedná o desktop, tablet nebo mobil. Qlik Sense je plně asociativní nástroj, umožňující přejít z grafu agregujícího miliony záznamů během několika kliknutí až ke konkrétní jediné položce, která nás zajímá. Podporuje přirozenou zvídavost a nezdržuje složitým rozhraním.

Pro vyzkoušení možností je možné si stáhnout bezplatnou aplikaci Qlik Sense Desktop (www.bits2b.com/stazeni-qlik-sense). Ta běží lokálně na vašem počítači a umožňuje snadno vytvářet, prohlížet a sdílet vytvořené aplikace z různých datových zdrojů. Qlik Sense Enterprise navíc umožňuje vytváření a sdílení veškeré analytiky online s výhodou nasazení na výkonné servery, ať již vlastní nebo virtuální (jako např. AWS).

Klíčové vlastnosti Qlik Sense

Asociativní datový model

Procházení aplikací Qlik Sense je díky přirozené interakci, možnostem výběru a vyhledávání velice jednoduché a intuitivní. QIX engine reaguje na každé kliknutí, při kterém přepočítá a barevně zvýrazní veškeré analytické a datové vztahy. Uživatelům jsou tak odhaleny faktory, které mohou být snadno přehlédnuty v dotazovacích nástrojích.

Inteligentní fulltextové vyhledávání

Vyhledávání v Qlik Sense je unikátní oproti ostatním BI řešením. Umožňuje uživatelům prohledávat celou sadu dat pomocí klíčových slov. Nejen že ukazuje odpovídající metriky, ale také vztahy, které existují mezi hodnotami napříč všemi zdroji dat. To poskytuje okamžitý pohled na data bez ohledu na to, kde se nachází.

Elegantní a responzivní vizualizace

Qlik Sense nabízí inovativní vizualizační techniky. K dispozici má pokročilé sumarizační a kompresní techniky zobrazení dat, využití barevných přechodů a animací. Qlik Sense je od základu tvořený nezávisle na rozlišení obrazovky, uživatelé tak mají přístup k veškerým funkcím na jakémkoliv zařízení. Vizualizace jsou díky QIX enginu plně interaktivní a reagují na změny kontextu kdekoli v aplikaci.

Intuitivní samoobslužná tvorba

S Qlikem se každý stává business analytikem. Uživatelé už nemusí čekat na nové reporty nebo změny v analýzách. Vše se vytváří jednoduše díky tomu, že sami máte možnost vkládat jednotlivé objekty, jako jsou například grafy a tabulky. Není tak nutná znalost vzájemného propojení objektů a psaní složitých SQL dotazů.

Interaktivní a přehledný reporting

Reporting umožňuje uživatelům vytváření a prezentování graficky bohatých dashboardů, s cílem sdělit poznatky nebo usnadnit diskuzi a náhled na problém. Veškeré objekty  mohou být vyexportování do PDF a PowerPointu pro sdílení zásadních poznatků mimo Qlik Sense.

Možnost snadného rozšíření

Qlik Sense je snadno přizpůsobitelnýNabízí kompletní sadu API, která umožňuje vývojářům aplikaci rozšířit o nové typy vizualizací a objektů pro plnění vašich speciálních požadavků. K jejich tvorbě vývojářům postačí standardní dovednosti s technologiemi jako HTML5, JavaScript a .NET.

Integrace velkých datových zdrojů

Qlik Sense nabízí robustní integrační nástroj, který umožňuje očistit, transformovat a sjednotit více datových zdrojů. Do Qlik Sense se mohou připojit a integrovat prakticky jakékoliv zdroje dat, včetně tabulek, databází, provozních systémů, ERP datových souborů a webových zdrojů. Díky inteligentnímu načítání automaticky profiluje data z různých zdrojů a navrhuje vazby, což umožňuje komukoliv, bez specializovaných dovedností, kombinovat a nahrát různorodé datové sady.

Chcete se o Qliku dozvědět více?